Een overvolle kast, en tóch niets om aan te trekken? Dan herken je vast en zeker (één van) deze dingen.
Je kledingkast is een chaos of je kleding past niet goed (meer)
Je hebt niets om aan te trekken, of in ieder geval dénk je dat je niets hebt om aan te trekken omdat je simpelweg niet kunt vinden wat je zoekt. Je kledingkast is een chaos. Misschien weet je wel dat je nog iets hebt liggen, maar het ‘waar’ is weer een heel ander verhaal. Tijd dus voor een upgrade van je kledingkast, zodat je vanaf morgen weer genoeg hebt om aan te trekken. Afvallen of aankomen betekent natuurlijk vaak dat je je kleding niet meer goed past. Het maakt daarbij natuurlijk niet uit of dat afvallen gewenst is of niet. Feit is wel dat het super frustrerend is als je kledingkast vol hangt met kleding die niet (goed) (meer) past of die om die reden niet mooi of lekker zit. Je hoeft kleding die niet goed meer past natuurlijk niet direct de deur uit te doen, maar je kan er bijvoorbeeld wel voor kiezen om deze kleding even tijdelijk elders op te bergen, zodat je in je kledingkast daadwerkelijk terecht kan voor kleding die je dagelijks kunt pakken en kunt aantrekken.
Je weet niet goed wat je eigen stijl is en doet vaak miskopen
Iedereen heeft zijn eigen voorkeuren wat kleding betreft. En ook al denk je misschien van jezelf dat je ‘geen stijl’ hebt, toch heeft iedereen een eigen stijl, ook al is die dan misschien niet zo ‘glamourous’ als je zelf zou willen. Om miskopen te voorkomen en om te voorkomen dat je thuis een kast vol kleding hebt die om wat voor reden dan ook niet goed bij je past, is het belangrijk om eens stil te staan bij je eigen stijl. Neem eens lekker de tijd om inspiratie op te doen, bijvoorbeeld online of in tijdschriften en maak een moodboard. Probeer hierbij tijdloze items te selecteren waarvan je weet dat je ze volgend seizoen nog steeds leuk vindt. Het kan ook zijn dat je te trendgevoelig bent. Trends zien we allemaal komen en gaan. Hoewel ik het soms zelfs ook moeilijk vind om bepaalde kledingstukken te vinden in bepaalde periodes, met een beetje moeite kun je echt het hele jaar door tijdloze kleding vinden. Staar je dus niet altijd blind op trends, maar koop vooral wat jij mooi vind en wat goed bij jou en je figuur past. Mooi voorbeeld; ik zie vaak vrouwen lopen met een maxidress met sneakers eronder en dat staat bij hen dan helemaal geweldig! Die jurk is super vrouwelijk, maar die sneakers maken de outfit tegelijkertijd stoer. Trek ik nu zélf een paar sneakers onder een jurk aan, dan ziet dat er gewoon níét úít. Hoewel dat nu dan misschien hartstikke on trend is, doe ik er dus gewoon niet aan mee.
Jij bent veranderd, maar je garderobe niet
Ik ben zelf niet zo van het fenomeen ‘wintertype / zomertype’. Ook heb ik bijvoorbeeld nooit een kleurenconsult gehad. Want weten welke kleuren je mooi staan en vooral, in welke kleuren jij je fijn voelt, kun je in feite makkelijk zelf ontdekken. Precies! Door het gewoon te proberen. Ga er eens op uit in winkels en probeer eens wat kleuren die je normaal nooit pakt, zoals oranje, groen of roze. Wellicht pakken deze kleuren ontzettend goed voor jou uit. Wij vrouwen maken allemaal levensfases door. We veranderen. Niemand staat stil. Bij (grote) veranderingen, zoals een nieuwe relatie of juist een verbroken relatie, een nieuwe baan, een nieuw huis, een zwangerschap of wanneer er bijvoorbeeld een eind komt aan een ziekte zoals ik drie jaar geleden zelf ervaren heb, zijn dat allemaal periodes in je leven dat jij verandert. Vaak geven zulke dingen motivatie om je leven ook op andere fronten te veranderen. Je krijgt bijvoorbeeld (opnieuw) zin om het sporten op te pakken, gezond(er) te eten, je interieur te veranderen. Een update van je garderobe kan dan ook heel inspirerend werken. Zeker wanneer je oude kleding je herinnert aan een levensfase waarin je je bijvoorbeeld niet blij en gelukkig voelde, kan nieuwe kleding shoppen je echt nieuwe energie geven.
© ByChristiana, tekst. Erica Budding, fotografie. All rights reserved.

