Deze L’Occitane shea ultra rich handzeep is verrijkt met shea-extracten en heeft een heel unieke textuur. Heb jij hem al ontdekt?
Wat is nu een fijne handzeep voor droge handen?
Je handen wassen, dat doe je natuurlijk elke dag, en nu waarschijnlijk ook nog eens extra vaak. Handcrèmes zijn niet aan te slepen. Het is natuurlijk super goed om je handen dagelijks te verzorgen met een goede handcreme, maar een goede handzeep is eigenlijk minstens zo belangrijk voor de toestand van je handen. Gebruik je namelijk een handzeep die je handen uitdroogt, dan kun je nóg zo vaak smeren met een crème, maar eigenlijk is dat natuurlijk een beetje dweilen met de kraan open. Heb je erg droge handen, kijk dan vooral uit met handzepen waar hoge concentraties parfum aan toegevoegd zijn. Als parfum hoog op de INCI-lijst staat, dan weet je dat de concentratie ervan ook hoog is. Niet alleen kan parfum je huid onnodig uitdrogen, parfum kan je huid ook irriteren, zeker wanneer je last hebt van kloofjes, wondjes en velletjes. Hoewel alcohol in principe natuurlijk ontsmettend werkt, kan ook dit je handen enorm uitdrogen. Net zoals de toevoeging van SLS. Welke handzeep je ook gebruikt, één van de belangrijkste dingen die je tijdens het wassen van je handen moet onthouden, is dat je goed de tijd moet nemen voor het wassen. Minimaal twintig seconden wassen dus, en eigenlijk nog liever dertig. Dat is waarschijnlijk een stuk langer dan je nu doet. Dan is het wel zo fijn om een fijne handzeep in huis te hebben. Ik schreef eerder al over mijn favoriete handzeep van Laboratoria Olfattivo, en deze L’Occitane Shea ultra rich handzeep komt met stip op de tweede plaats.
L’Occitane Shea ultra rich handzeep
(Verkrijgbaar via L’Occitane | 500 ml. voor € 29)
L’Occitane heeft diverse handzepen in het assortiment. Deze variant verving vorig jaar de ‘oude’ shea handzeep. Het shea assortiment is inmiddels al heel uitgebreid en bestaat uit diverse producten variërend van douche-olie tot bodylotion en van scrub tot stukken zeep en vloeibare zeep dus. Alle shea producten van L’Occitane hebben dezelfde geur. Ik vind het zelf een heel prettige, zachte geur die heel in de verte wat ‘nootachtig’ is. Hij is absoluut unisex, wat deze lijn ook zo fijn maakt voor mannen. Bovenal is het een heel schone en pure geur. De textuur is heerlijk en zeker voor een handzeep echt bijzonder. De ‘oude’ shea handzeep van l’Occitane was gelachig, maar deze is lotionachtig. De textuur van deze L’Occitane Shea ultra rich handzeep lijkt in feite bijna op de textuur van een bodylotion. Tijdens het wassen schuimt de textuur lichtjes op en ook als je echt lang je handen wast, blijft de textuur lekker zacht en schuimend. Hoe vaak je ook je handen wast, je handen blijven lekker zacht en comfortabel aanvoelen. Met twintig euro gaat het hier natuurlijk niet om een budget handzeep, hij is wat mij betreft echter echt het geld waard. Houdt er ook rekening mee dat je een fles met 500 ml. inhoud krijgt. Er bestaat ook een refill verpakking met 500 ml. voor € 18. Dat is ideaal als je zelf een leuk zeeppompje hebt of gewoon je lege verpakking na wilt vullen.

L’Occitane Shea ultra rich handzeep INCI
AQUA/WATER – SODIUM LAURETH SULFATE – HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL – BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER EXTRACT – COCAMIDOPROPYL BETAINE – BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER – ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER – SODIUM BENZOATE – SODIUM GLUCONATE – SODIUM HYDROXIDE – SODIUM SALICYLATE – TOCOPHEROL – PARFUM/FRAGRANCE – LINALOOL – COUMARIN – CITRONELLOL – ALPHA-ISOMETHYL IONONE – LIMONENE
© ByChristiana, tekst. Erica Budding, fotografie. All rights reserved.

