Een salontafel stylen, zó doe ik dat! Een artikel vol inspirerende ideeën die je voor elke salontafel kunt toepassen.
Mijn marmer salontafel van Leenbakker
Mijn marmer salontafel van Leenbakker vind ik één van de leukste dingen om te stylen in huis. Het is natuurlijk een meubelstuk dat heel erg in het oog springt zodra je de woonkamer binnenkomt en je kunt er echt alle kanten mee op. Sowieso ziet een gaaf gestylde (en dus opgeruimde) salontafel er ook direct netjes uit in je interieur. Nog even over de salontafel; ik heb een marmer salontafel met een messing onderstel van Leenbakker en hij is hier nog steeds te koop. Het gaat om model Ostana. Met een afmeting van 80 bij 80 cm. is de tafel heerlijk groot en hij past hier zowel qua stijl, kleur als formaat perfect in de ruimte.

(Droog)bloemen op je salontafel
Bloemen op je salontafel staan áltijd gezellig. Zelf ben ik dol op rozen en hortensia’s en dat zijn dan ook de bloemen die ik meestal in huis haal. Soms kies ik voor een bos bloemen in één kleur en op andere momenten stel ik zelf een boeketje samen. Eén enkele bloem vind ik ook altijd mooi staan. Een slimme stylingtip; koop eens één of enkele vaasjes die ook zónder bloemen mooi zijn. Soms ben ik in een week bijvoorbeeld wat vaker van huis en dan koop ik niet altijd bloemen. Als je dan een vaasje hebt dat ook zonder bloemen mooi is, ziet het er toch stijlvol uit. Bovenstaand blauw vaasje heb ik inmiddels echt al weer zo’n vijf jaar. Ik kocht hem ooit voor een paar euro bij Loods 5 en hij heeft echt overal in huis al gestaan. Je zult hem op andere foto’s ook voorbij zien komen. Op rommelmarkten en bij de kringloop kun je ook onwijs toffe vazen vinden. Ik heb de laatste tijd diverse toffe vazen gevonden en ik zal binnenkort eens wat tips geven hoe je tweedehands leuke koopjes kan scoren. Droogbloemen zijn ook erg leuk voor op de salontafel. Het voordeel van droogbloemen is natuurlijk dat ze altijd mooi blijven. Je kunt ze zelf drogen, maar je kunt ze ook kant en klaar kopen. Ik heb al op diverse plekken mooie boeketjes droogbloemen gezien. In sommige winkels verkopen ze ook losse gedroogde bloemen. Daar kun je dan natuurlijk ook weer zelf een boeketje van maken, eigenlijk net zoals je dat met verse bloemen zou doen.

Een salontafel stylen met kaarsen en geurstokjes
Ook heb ik altijd één of meerdere kaarsen en geurstokjes op de salontafel staan. Mijn favoriete merken als het gaat om geurkaarsen en geurstokjes zijn Jo Malone, Diptyque en Zara home. Vooral Diptyque heeft echt heel speciale geuren en de verpakkingen zien er natuurlijk onwijs mooi uit. Zodra een kaars opgebrand is, vind ik het leuk om de verpakking opnieuw te gebruiken. In de badkamer zijn lege verpakkingen van kaarsen bijvoorbeeld leuk voor wattenschijfjes, wattenstaafjes, kwasten of make-up. Op je bureau zijn ze leuk voor pennen en op de salontafel kun je er bijvoorbeeld lucifers in bewaren, zoals ik hierboven laat zien. Ook kun je er natuurlijk waxinelichtjes in doen. Geurkaarsen combineer ik dan ook graag met gewone waxinelichtjes in houders.

Een dienblad op je salontafel
Ik ben echt gek op dienbladen. Ik heb ze dan ook overal in huis staan. Het leuke van een dienblad is, is dat je hiermee heel eenvoudig je spulletjes ‘groepeert’. Wanneer je namelijk je spulletjes op een dienblad zet in plaats van los op de salontafel, wordt het opeens echt een eenheid.

Een salontafel stylen met boeken
Verder heb ik altijd boeken op de salontafel liggen. Bij Bol.com vind je heel veel mooie (koffietafel) boeken, maar ik bestel de meeste via Amazon. Je moet dan iets langer wachten voordat je ze in huis hebt, maar ze zijn daar echt stukken goedkoper. Ik haal altijd veel (interieur) inspiratie uit koffietafelboeken en je salontafel ziet er ook direct heel chique uit met één of meerdere van die boeken.
VIND JIJ HET LEUK OM JE SALONTAFEL TE STYLEN?
© ByChristiana, tekst. Erica Budding, fotografie. All rights reserved.
Wat een prachtige tafel! Ik vind alle styling er heel mooi uit ziek. Ik vind het ook leuk om te doen en af en toe weer te veranderen. Mooie inspiratie!
Leuk dat je er wat aan hebt, Darina;-)
Bij jullie ziet de tafel er veel mooier uit; wij kochten deze tafel ook (had ‘m bij jullie gezien) maar nu 3 maanden later een ramp. Ik denk niet dat het marmer echt is want het brokkelt aan de onderkant al af er komen “lichte” plekjes in. Per ongeluk ook een keer een waterglas zonder onderzetter geplaatst en kring gaat niet meer weg. Ik weet wel dat marmer kwetsbaar is maar we hebben op een kastje een marmeren plaatje dat al bijna 25 jaar oud is en dat ziet er nog goed uit. Leenbakker geeft niet thuis…:-( wil er oog geen energie meer insteken en ga nu op zoek naar een andere (Maupertuus) maar dan op MP want origineel veel te duur. Jammer hoor want we waren er echt blij mee en was/is ook mooi te stylen.
Oh nee, wat erg Ilona! Ik vind het zo ontzettend jammer om dit te lezen;-( Wij hebben deze salontafel inmiddels al ruim twee jaar en hij is eigenlijk nog heel erg mooi. Ik schreef dit artikel een paar dagen geleden en toen ik wilde checken of deze tafel bij Leenbakker nog te koop was, stuitte ik ook inderdaad op een aantal negatieve reviews van klanten die aangeven dat de tafel er al heel snel niet meer mooi uitzag. Nu vraag ik me af of Leenbakker iets aan de tafel veranderd heeft in de afgelopen tijd? Zullen zij een ander materiaal gebruikt hebben? Wij hebben zelf een marmer blad in de keuken en daar kan ik echt niets opzetten zonder onderzetter. Dat is echt veel kwetsbaarder. Ik heb dan ook het idee dat deze salontafel toch een soort coating heeft gekregen, hij glanst bijvoorbeeld ook een beetje, terwijl ons marmer aanrechtblad heel mat is. Op onze salontafel gebruik ik meestal onderzetters, maar zeker als we visite hebben, komt er echt wel eens een glas op terecht en ondanks dat is de tafel nog heel erg gaaf. Jammer vooral dat Leenbakker ook niet thuis geeft, van zo’n groot bedrijf zou je toch een vriendelijke(re) en nette(re) service verwachten….
Wat een onwijs mooi tafeltje en leuk gestyled! De bloemen erop staan prachtig.
Wat een super leuk artikel! Hier hou ik van! Ik heb zelf nu maar een klein plantje en een kaarsje op de salontafel staan. Maar die van ons is ook wel een stuk kleiner dan die van jullie. Gaaf om te zien hoe je alles zo mooi gecombineerd hebt. Alles past perfect bij elkaar en ik kan niet kiezen welke styling ik het mooiste vind.
Dat is lief, dankjewel Iris! Ik vind het ook echt leuk om er steeds wat anders op te zetten. Logisch natuurlijk dat je op een kleinere salontafel ook minder plek hebt voor spulletjes. Een klein tafeltje met een enkel plantje en kaarsje kan er dan ook juist heel stijlvol uitzien.
Liefde voor jullie salontafel! Hier staat al maanden hetzelfde op een plankje met waxinelichtjes. Binnenkort wil ik naar wat andere home accessoires gaan kijken, wil van te voren op jouw site wat inspiratie gaan op doen 🙂
Wat leuk om te lezen, hopelijk kun je hier wat inspiratie opdoen;-)
Wat een mooie tafel, en elke styling is op zijn manier erg knap gedaan!
Ik ben al benieuwd naar de tips over de 2dehandse vaasjes.
Wij hebben een houten tafel, met blad eronder. Geen styling hier, hou hem zo leeg mogelijk. Zou ook niet zo mooi staan als op jullie tafel, is een andere sfeer zeg maar.
(maar door al jouw inspirerende blogs begint het wel te kriebelen om in huis ook weer een en ander aan te pakken – als ik wat verder ben met de tuinopruim komt het er vast wel van)
Snap ik heel goed Geke, niet elke tafel is ook geschikt om op deze manier(en) te stylen. Soms geldt gewoon ‘less is more’ 😉 Ik vind het in ieder geval heel leuk om te lezen dat je nu toch ook wel interieur-kriebels krijgt!
Prachtig een marmeren tafel! Wij zijn hoognodig aan een nieuwe salontafel toe, mijn huidige houten tafeltje heb ik pas geverfd en nu is het hout gaan ‘bloeden’. Ziet er niet uit, allemaal bruinige vlekken op het witte tafeltje. Nu wil ik wel een nieuwe, maar weet ook dat een marmeren tafel met een kind van 3 niet heel handig is haha.
Ook de decoratie op mijn tafeltje krijg ik niet zo stijlvol als bij jou. Het lijkt bij mij een bij elkaar geraapt zooitje en mijn mooie modeboeken durf ik al helemaal niet neer te leggen. Ik gok dat er dan vrij snel prachtige extra tekeningen in staan haha.
He, wat ontzettend zonde van je houten tafel zeg:-( Ik snap heel goed dat je met een kindje van drie uitermate goed rekening moet houden met welke meubels en accessoires je in huis haalt, en natuurlijk al helemaal waar je die neer zet of legt!
Wat heb je dat prachtig gestyled, zo met die droogbloemen of zo een mooi boek wordt het echt een eye-catcher. Bij ons ziet het er zo stom uit… Vaak wordt hier weer alles verschoven of er staat een triest kaarsje op. Zelfs met 3 kaarsjes krijg ik het niet voor elkaar dat het leuk staat.
Ah, dankjewel Babs! Ja, dat is hier het voordeel. Andre vind het allemaal wel prima, dus die komt er niet aan. Behalve als er een wat hogere bos bloemen zit waardoor hij de tv niet kan zien haha! En Sketch is natuurlijk veel te klein om op die tafel te komen. Al moet ik wel zeggen dat ze het niet zelden probeert, zeker als er wat lekkers op staat;-)
Wat heb je het weer prachtig gesteild! Ik vind zelf de salontafel het moeilijkste om aan te kleden.
Wat een mooie tafel, en leuk gestyled!