Speelgoed is voor een pomeriaan belangrijk om verveling te voorkomen en zowel mentaal als fysiek gestimuleerd te blijven. Klein, veilig en interactief speelgoed zoals knuffels, Kong-speeltjes en puzzels sluiten vaak goed aan op het nieuwsgierige karakter van je pomeriaan.
Verveling bij puppy’s voorkomen met het juiste speelgoed
Het belang van puppy speelgoed, en trouwens van hondenspeelgoed in het algemeen, moet je zeker niet onderschatten. Het is niet alleen leuk om samen met je puppy te spelen, het is ook belangrijk dat je puppy zichzelf leert te vermaken. Je kan immers niet vierentwintig uur per dag thuis zijn. Als je puppy speelgoed in huis hebt waar je puppy graag mee speelt, hoeft hij zich niet te vervelen en is de kans dat hij op ‘slooptocht’ gaat door het huis ook minder groot.
Zachte knuffels zijn heel geschikt voor pomeriaan puppy’s
Zachte knuffeltjes zijn heel geschikt als puppy speelgoed. Ik vroeg me trouwens af in hoeverre speciale hondenknuffeltjes nu anders waren dan bijvoorbeeld een gewone babyknuffel. Losse onderdelen zijn natuurlijk nét zo gevaarlijk voor puppy’s als voor baby’s. Om het zekere voor het onzekere te nemen, heb ik voordat ik Sketch adopteerde echt speciale hondenknuffels gekocht, namelijk een lama en een konijn. Het leuke van die lama is, is dat hij plat is en gevuld met ritselfolie. Dat vind Sketch erg leuk. Dat pluche konijn is een stukje groter en daar heeft ze ook heel wat mee rond gesjouwd maar op een bepaald moment had ze het halsje doorgebeten en kwam alle vulling eruit. Dat begon ze op te eten en toen heb ik deze vervangen voor ‘gewone’ knuffeltjes van IKEA. De lama heeft ze nog steeds en die ziet er nog goed uit. Ook de knuffeltjes van IKEA zijn heel degelijk en van goede kwaliteit. Als je zelf knuffeltjes voor je puppy gaat kopen, is het vooral heel belangrijk dat ze volledig zacht zijn. Er moeten bijvoorbeeld geen oogjes in de vorm van kraaltjes op zitten, want die bijt je puppy er natuurlijk heel makkelijk af.
Kauwspeelgoed voor puppy’s en de functie van de Kong
De Kong is handig en leuk puppy speelgoed waar Sketch zich ook graag mee vermaakt, al is het maar voor even. Puppy’s, maar ook volwassen honden, vinden het erg fijn om ergens op te kauwen. Dat is niet alleen heel goed voor hun tanden en tandvlees, het kan ook helpen om eventueel pijn en ongemak bij het wisselen van de tandjes te verminderen. Een Kong is gemaakt van een zacht en flexibel rubber en je kan er snackjes in ‘verstoppen’. Hiermee zou je je puppy dus even zoet moeten kunnen houden, maar Sketch had het eigenlijk al in twee seconden door en ik had nog geen tijd om met mijn ogen te knipperen of de snackjes waren er al uit. Door het formaat van de snackjes wat groter te maken, is het lastiger voor haar om de snackjes er uit te krijgen (omdat ze er dan niet zomaar uitvallen) en dan is ze er wel wat langer druk mee. Ik geef haar ook vaak een gevulde Kong als ik even de deur uit ga.
Ander geschikt speelgoed voor je pomeriaan
Naast zachte knuffels en een Kong zijn er verschillende andere soorten speelgoed die leuk kunnen zijn voor je pomeriaan. Denk hierbij aan kleine trek- en touwspeeltjes die interactief spel stimuleren tussen jullie, maar ook aan puzzelspeelgoed waarbij je pomeriaan wordt uitgedaagd om snacks te verdienen door problemen op te lossen. Dit speelgoed helpt niet alleen tegen verveling, maar ondersteunt ook de mentale ontwikkeling van je pomeriaan. Lichte piepspeeltjes of kleine rubberen speeltjes zijn vaak ook heel interessant voor je pomeriaan. Het is ten alle tijde belangrijk dat het speelgoed goed is afgestemd op het kleine formaat van je pomeriaan en veilig is, zonder losse of kleine onderdelen die er makkelijk afgebeten kunnen worden.
Spelgedrag en lichaamsbeweging buiten is ook belangrijk voor puppy’s
Sketch is erg aanhankelijk en ze vind het ook heel erg leuk om met mij te spelen. Vaak gaat ze dan op haar rug liggen en met haar pootjes door de lucht zwaaien. Spelletjes zoals een high five geven en een soort kiekeboe waar ze steeds naar mijn handen springt vind ze ook helemaal geweldig. Ik heb veel met haar geoefend met los lopen, dus nu speelt ze ook steeds meer in de buitenlucht. Wat ze bijvoorbeeld heel erg leuk vind is over dingen heen springen. Er is hier een vrij groot hondenpark in de buurt waar allemaal boomstammen op het gras liggen en daar springt ze graag overheen. Krijg je een puppy in huis, dan zou ik adviseren om niet direct te veel puppy speelgoed in huis te nemen. Kijk eerst maar eens wat je puppy leuk vind en dan kun je altijd nog uitbreiden.

